ZWYCIĘZCY I WYRÓŻNIENI

ZWYCIĘZCY I WYRÓŻNIENI

 

14/10/2013

8. FESTIWAL FILMÓW I FORM JDNOMINUTOWYCH THE  ONE MINUTES 2013

Na konkurs nadesłano 179 prac, 160 filmów zostało dopuszczonych do oceny Jury.
Jury w składzie: Jerzy Rados, Bogna Burska, Maciej Cuske dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

LAUREACI NAGRÓD i WYRÓŻNIEŃ

WYRÓŻNIENIA
Wyróżnienie w kategorii Fabuła otrzymali:

ZOFIA DĄBROWSKA za film W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

EWA MIŁUŃSKA za film SEN O WOLNOŚCI

Wyróżnienie w kategorii Forma otrzymali:

AGNIESZKA PASZKIEWICZ za film RYTM

AGATA HAJDECKA za film ANATOMY

KAROLINA LEWANDOWSKA za film BABY…

KATARZYNA DOMŻALSKA i RADOMIR FOLCIK za film CYRK

DRUGIE NAGRODY:

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii Fabuła otrzymała:

MATIJOS GEBRESELASSIE za film CISZA

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii Forma otrzymała:

GRZEGORZ MYĆKA za film POSZUKIWANIE

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii Mini-dokument otrzymali (ex aequo):

DAWID RYCĄBEL za film ZA TO ŻE SĄ

MAGDALENA SZYDŁOWSKA za film PIOTRKOWSKA

PIERWSZE NAGRODY:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii Fabuła otrzymała:

PAULINA ZIÓŁKOWSKA za film JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA BLOKU

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii Forma otrzymał:

GABRIEL HERRERA TORRES za film HOLES

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii Mini-dokument otrzymał:

PAWEŁ PRZEWOŹNY za film MINUTA Z ŻYCIA

OSOBY WYRÓŻNIONE WŁĄCZENIEM FILMÓW DO KOMPILACJI POKONKURSOWEJ:

Kategoria Fabuła:
Justyna Pelc: Nie ma czasu na marzenia
Anna Izabela Soroka: Palce
Michał Madeła:  Dwóch Panów i Szpadel 2
Jacek Kiejko: Heavy Burden
Mariola Węgieł-Kaczmarczyk: I cóż po interpretacji
Matijos Gebreselassie: Prayer Time
Monka Siemińska: Czekanie
Natalia Krawczuk: Ping-pong
Krzysztof Szcześniak: Obcinamy skrzydła nielotom
Radosław Rasztemborski: Wysadzony
Karolina Specht: Historia o miłości
Norbert Rędzia: To tylko sen

Kategoria Mini-dokument:
Jakub Janz: Adaptacja
Magdalena Szydłowska: Burza
Marcin Mokry: Dzieci i ryby…
Kamil Giedrojć: Śmierć kina
Paweł Lickiewicz: Matrioszkizacja
Jacek Katos Katarzyński, tv nie wiem: Star Wars w Zielonej Górze

Kategoria Forma:
Łukasz Król: Butterfly
Tomasz Mering: Cuboid
Marek Wojciechowski: Devon1
Marta Lasek: Dubliner
Piotr Chmura: Ilustracje Umysłu
Katarzyna Świstek: Autoportret
Adam Synyszyn: Zazdrość
Aleksandra Cieślewicz: Akrobatyka nie-codzienna
Katarzyna Domżalska, Radomił Folcik:  Love
Rafał Rutkowski: Man in the box
Karolina Wasilewska: The Near Puberty
Marta Szulc: Homeland
Michał Dolny:  What if fruits were murdered like animals are?
Anna Pytlik: Mam tyle pomysłów

« Wróć do aktualności