Zwycięzcy i wyróżnieni 14. Festiwalu Filmów Jednominutowych

Zwycięzcy i wyróżnieni 14. Festiwalu Filmów Jednominutowych

 

27/02/2020

 Znamy wyniki konkursu na film jednominutowy, zorganizowany w ramach 14. Festiwalu Filmów Jednominutowych:

 

 

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 21 września 2019 r.

14. Festiwal Filmów Jednominutowych

organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

 

Na konkurs nadesłano 93 prace.

Jury w składzie:

Dawid Adamek

Bartosz Kruhlik

Agnieszka Pisarek

 

dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło, co następuje:

 

KATEGORIA FABUŁA

 

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

 

Dagmara Spolniak, Dariusz Kuczera – TAXI DRIVER

 

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

 

Wojciech Garus, Zuzia Garus – EGGZEKUCJA

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Dagmara Spolniak, Dariusz Kuczera – REAR WINDOW

Filip Tomczak – WIDOKI

Marcin Zydek – O, W MORDĘ!

 

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

 

Circulus prismatica – Adrian Smardzewski

Humanity – Antoni Król, Anna Król

Jajko – Jakub Kukla

Martwi wiedzą jedno – Szymon Skowroński

Modar – Fabian Żakowiecki

Rozmowa z matką – Daniel Frymark, Grzegorz Szlanga

Śmieć – Dawid Dobroczek, Anna Koczyk, Kajetan Dulian

 

 

 

     KATEGORIA FORMA

 

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

 

Aneta Siurnicka – ODDECH

 

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

 

Krystian Grzywacz – SANDAŁ

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Karolina Aksinowicz – BABIE LATO

Aleksandra Łojowska – OGRODNICY

Aneta Siurnicka – A SŁYSZAŁA PANI…

Maćko Sławuski – PISIORRUS TERRORUS

 

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

 

Panaceum – Jędrzej Brzeźny

Podwórko – Aneta Siurnicka

Refleks – Bartosz Fatek

Satori – Sebastian Szewczykowski

Taki dzień – Sylwia Dwornicka

Misa Fauna – Maciej Jarczyński

Zamieszanie w kurniku – Joanna Widurska, Julita Świercz, Oliwia Pikuła, Martyna Pikuła,

Jana Niedźwiedzka, Mateusz Ślęzak

 

 

 

     KATEGORIA MINI-DOKUMENT

 

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

 

Łukasz Stryjewski – OBRZĄDEK

 

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

 

Milena Banaszewska, Dawid Chrąchol – WYBÓR ELI

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Paweł Turłaj – JAGODA

Zofia Żarska – DESZCZ

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

 

Do 100 lat dobroć – Tomasz Wiśniewski

Dzień – Tomasz Krawczyk

Flauta – Jerzy Chrupek

Krótki dokument o charakterze z Wolnego Miasta Gdańska – Bartosz Makowski

One Minute in Israel– Mikołaj Kołodziejczyk

The Human Heart – Adrian Zgoł

 

 

 

Dawid Adamek                                Bartosz Kruhlik                      Agnieszka Pisarek

« Wróć do aktualności