Wyniki konkursu: 13. Festiwal Filmów Jednominutowych

Wyniki konkursu: 13. Festiwal Filmów Jednominutowych

 

28/09/2018

 Znamy wyniki konkursu na film jednominutowy, zorganizowany w ramach 13. Festiwalu Filmów Jednominutowych:

 

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 21 września 2018 r.

13. Festiwal Filmów Jednominutowych

 

organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

 

Na konkurs nadesłano 121 prac konkursowych. Po sprawdzaniu prac pod względem wymogów formalnych 112 filmów zostało dopuszczone do oceny Jury.

Jury w składzie:
Piotr Domalewski
Sebastian Jakub Konefał
Łukasz Stelmach

dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło, co następuje:

 

     KATEGORIA FABUŁA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Sara Szymańska – NOS

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Nadia Szymańska – MARZENIE

 

WYRÓŻNIENIE:

Yana Siahaieva – SAMSARA

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Rozwiązań szukaj w naturze – Barbara Lutzner
Od podwórka – Katarzyna Drab
Jolenta – Małgorzata Lisiecka-Muniak
Efekt końcowy – Karolina Szyperska
Lignum Love – Gabriela Bania
Kryzys wieku 21. – Anna Zychowicz
Musztarda – Marcin Chojnacki
Nowa ja – Paweł Ćwierz
Właśnie dzisiaj – Zuzanna Jakubowska

 

     KATEGORIA FORMA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Daria Wolańska, Adam Kimaczyński – SELEKCJA NATURALNA

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Anna Beata Barańska – BÓL!

 

WYRÓŻNIENIA:

Kamila Jasińska – OCZY
Anna Pytlik – FEEDBACK

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Be-in_touch – Adam Żądło
Balet – Miłosz Chmielnicki, Patrycja Przybylska
Bez nazwy – Tomek Wilczyński
Color of the Street – Karol Grabarek
Kostka – Wojciech Garus
Inertness – Izabella Retkowska
Ogród – Piotr Rymer
Plethora – Marek Bigda
Paradoks marionetki – Małgorzata Lisiecka-Muniak
Jolus – Maćko Sławuski

 

     KATEGORIA MINI-DOKUMENT

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Łukasz Brodowicz – LEKCJA KALIGRAFII

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Tomasz Wiśniewski – TWOJE ZĘBY ŁADNIEJSZE

 

WYRÓŻNIENIE:

Michał Śmierzchalski – DROGA DO NIEBA

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:
Kres – Wiosna – Jarosław Piskozub
Chitynowe piękno – Dawid Halota
S-5 – Karol Grabarek
W zawieszeniu – Piotr Buczak

 

     KATEGORIA NIEPODLEGŁOŚĆ

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Dawid Chrąchol, Bartosz Zimniak – PLaża

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Mariusz Stromski – FLAMING

 

WYRÓŻNIENIE:

Arkadiusz Pawlik, Oleksandr Shaforostov – TATO, POKAŻ MI POLSKĘ

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

TV terrorus – Maćko Sławuski
Zacheusz – Piotr Buczak

« Wróć do aktualności