Wyniki konkursu: 12. Festiwal Filmów Jednominutowych 2017

Wyniki konkursu: 12. Festiwal Filmów Jednominutowych 2017

 

27/09/2017

Znamy wyniki konkursu na film jednominutowy, zorganizowany w ramach 12. Festiwalu Filmów Jednominutowych:

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 24 września 2017 r.
12. Festiwal Filmów Jednominutowych

organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Na konkurs nadesłano 118 prac konkursowych. Po sprawdzaniu prac pod względem wymogów formalnych 108 filmów zostało dopuszczone do oceny Jury.

Jury w składzie:
Marcin Adamczak
Grzegorz Fortuna
Bartosz M. Kowalski
dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło, co następuje:

 

KATEGORIA FABUŁA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Mateusz Stelmaszczyk – KAWA

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

ex aequo:

Mateusz Nosarzewski, Paweł Traczewski, Michał Maciejewski, Adam Zygan – CZAS NA MARZENIA (1000 zł)

Krzysztof Kozioł – JESTEM TUŻ ZA TOBĄ (1000 zł)

 

WYRÓŻNIENIA:

Weronika Fajerska – KRÓTKI FILM ZAANGAŻOWANY

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Alpiniści – Bartek Kuś, Bartek Guza
Bąbelki – Marcin Bąk
Czerń – Marcin Bąk
Krzyk – Bartłomiej Zaleśkiewicz
Niespodzianka – Adrianna Trefoń, Piotr Bartha, Adrian Luzar, Weronika Pawlik, Marcin Wozza
Ukryte – Marcin Strus
Zerojeden – Łukasz Bieniecki

 

KATEGORIA FORMA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Mateusz Kozłowski – JAK POWSTAJE MLEKO?

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł
Maciej Cychnerski – CZERWONY KAPTUREK – CZOŁÓWKA SERIALU

 

WYRÓŻNIENIA:

Matylda Laskowska, Wirginia Kowal –
Łukasz Glapka – LABORATORIUM
Michał Matys, Borys Panfil – MNEMONICZNY WYZIEW

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Czarny humor na tabula rasa – Alina Śmietana
Dehumanizacja – Zuzanna Strzelecka
Dream on – Maria Faustyna Gilewicz
Emocje – cztery pory roku – Dominika Lewandowska
Kuchnia polska – Artur Petz, Ada Krawczuk, Adam Krawczuk
Listy – Katarzyna Latała
Oddech – Grzegorz Myćka
Polichromatyczne wariacje Picassowskie – Filip Aleksandrowicz
Self-destruction of the civilization – Monika Sochańska
Symfonia miejska – Faustyna Makaruk

 

KATEGORIA MINI-DOKUMENT

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Filip Rudnicki – UNDERCOVER PAINTER

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Magdalena Kuśmierczyk – RANNE PTASZKI

 

WYRÓŻNIENIA:

Bogusław Zdanowski – CISZA
Anna Pytlik – POLE ELEKTROMAGNETYCZNE

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Bohater rybak – Przemysław Żmiejko
Do 90-tego to było życie… – Tomek Kuźma
Farewell – Anna Pomierczyk
Jestem – Radosław Mazur
Just Ride – Weronika Kwapisz
Niepamięć – Ian Giedrojć
Pieprzyki – Urszula Goszczyńska
Rybie oko – Mateusz Urbaniak
Widmo – Karol Grabarek

« Wróć do aktualności