Wyniki konkursu: 11. Festiwal Filmów Jednominutowych 2016

Wyniki konkursu: 11. Festiwal Filmów Jednominutowych 2016

 

23/09/2016

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 20 września 2016 r. 11. Festiwal Filmów Jednominutowych organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
Na konkurs nadesłano 140 prac konkursowych. Po sprawdzaniu prac pod względem wymogów formalnych 127 filmów zostało dopuszczone do oceny Jury.
Jury w składzie:
Kinga Dębska
Monika Talarczyk-Gubała
Michał Walkiewicz
dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło przyznać Nagrody pieniężne następującym autorom:
KATEGORIA FABUŁA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:
Tomasz Talerzak – LINOLEA
II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł
Izabela Rzechuła – PYTANIA
WYRÓŻNIENIA:
Bartosz Kruhlik – POZNAJ MNIE LEPIEJ
Artur Petz, Adam Krawczuk, Ada Krawczuk – CZY SIĘ KOCHACIE?
Radosław Mazur – JESTEM PRZEKONANY
FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Człowiek – Dawid Gondek
Hatred – Marcin Bąk
Huśtawka – Błażej Kroplewski
Killing Memories – Damian Lickindorf, Marcin Arcimowicz
Przebudzenie – Anna Seklecka
Recycle – Iryna Kopyl
Sieć – Daniel Tura
To tylko kolejny dzień – Konrad Puchalski
You Only Live One Minute – Bartosz Sokołów
Zegar – Paweł Zieliński
KATEGORIA FORMA
I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:
Mateusz Kozłowski – GOTOWANIE
II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł
Aleksandra Wit, Artur Hanaj, Adrian Jaszczak – LAPILLI
WYRÓŻNIENIA:
Antoni Małecki – OD ŚWITU DO ZMIERZCHU
Anna Pytlik – PIĘĆ ETAPÓW ŻALU
Jakub Sampławski – KLASER
FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:
Digital Love – Maria Maciaszek
Anorexia – Dominika Lewandowska
Fryderyk – Sara Stanisz
Głód – Maciej Sławuski
Mały modelarz – Oskar Jamrozek
Ostatni spływ – Małgorzata Świsłocka
KATEGORIA MINI-DOKUMENT
I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:
Ian Giedrojć – NIE BYLE CO
II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł
Jakub Sampławski – MÓJ TATA

WYRÓŻNIENIA:
Wanda Dittrich, Mariusz Wirski – WYJŚCIE ROBOTNIKÓW Z FABRYKI – 120 LAT PÓŹNIEJ
Małgorzata Awiorko – MAM PRAWO UMIERAĆ
Piotr Buczak – GÓRNA GRANICA
FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:
1 Minute – 100 Cuts – Wojciech Lisowski
Concordia – Małgorzata Stańczak, Rafał Smykowski
Czwórka na krótkim – Łukasz Szumiński
Dopuszczający – Michał Jarczyk
Emocje jak na grzybach – Dawid Rycąbel
Przed spektaklem – Paweł Son Ngo
Forgotten Craft – Marcin Kopiec
Źródło „Siwa Broda” – Jacek Rydlewski
Ślad – Agnieszka Adamska
Strach, trud i nie warto – Katarzyna Nowicka-Mandes
Namaluj (na) mnie – Magdalena Sobolska
Kinga Dębska     Monika Talarczyk-Gubała     Michał Walkiewicz

Pokaz nagordzonych prac: 6 października 2016 / 19:00 / Centrum św. Jana w Gdańsku

« Wróć do aktualności