1min 2011 :: 6. edycja

1min 2011 :: 6. edycja

 

6. festiwal filmów i form jednominutowych „The One Minutes” 2011

Pokaz UlubiONE review 1999-2011: 29 września 2011, Kolonia Artystów w Gdańsku

Finał: 7 października 2011, Centrum św. Jana w Gdańsku

Jury: Elvin Flamingo (artysta wizualny, reżyser, filmowiec, grafik i muzyk), Grażyna Świętochowska (filmoznawca, redaktorka (Panoptikum), wykładowczyni na UG), Abelard Giza (tekściarz, reżyser i scenarzysta, lider kabaretu LIMO)

Nagrodzeni + wyróżnieni + zaprezentowani podczas festiwalowych pokazów:

  • kategoria Forma

I nagroda > Je suis allée > Maria Ornaf
II nagroda ex aequo
> searching finding > Wojciech Iskierka
> podróż > Julia Gmerek
Wyróżnienie > Nie karmcie ryb > Aleksander Zieleń

Forms > Agata Królak
MATERIA> Anna Kargol
Bez wyjścia > Natalia Smagacka
Przestrzeń w obrazie > Joanna Sitko
START > Alexander Pawlik
Droga do nikąd > Natalia Leszczuk
RED > Paweł Giza
Czary mary > Karol Patoleta
god power society > Kacper Fornalczyk
Mechaniczny > Marta Przybyłowska
podróż przez nieświadomość > Anna Barańska i Michał Barański
Metamorphosis > Bartosz Szadurski
Rozbiegówka > Szymon J.Klaus
Mr Spring > Michał Koziński
Trening > Sławek Jędrzejewski

  • kategoria MINI-DOKUMENT

I nagroda > Apokalipsa > Paweł Lickiewicz
II nagroda > Once he started > Marek Sidorenko
Wyróżnienie > Miasto koncentracyjne > Łukasz Jaroń & Hanna Łosińska

Portret minuty > Ignatowicz Filip

  • kategoria FABUŁA

I nagroda > Mały książę i kino > Eliza Ciszewska & Przemysław Kulwiński
II nagroda > Fabryka Aniołów > Sabina Anna Niedbała
Wyróżnienie > Dr Jekyll, mr Hyde > Anna Pytlik

Deepen’Mind > Paulina Janus
sens życia > Kacper Fornalczyk
Dezolacja > Piotr Ostrowski i Krystian Basak
prozaiczny cud > Aleksander Dmitruk
kobieta do zjedzenia > Jaroń Łukasz & Łosińska Hanna
little fairy > Veronika Mikalova
ELECTRODOLLS > Witold Kornaś
Life Speed > Michał Dzik
SEN PANA B > Bartłomiej Rozumski
ICH PIERWSZE KROKI > Emilia Julita Zielonka
W białej kopercie > Stanisław Białoskórski
Fireflite > Maciej Budyś

Statystyka:
Na konkurs zostało zgłoszonych 169 filmów,Po sprawdzeniu wymagań formalnych 148 prac dopuszczono do oceny Jury. Decyzją Jury 38 prac znalazło się w finałowej selekcji, która została zaprezentowane podczas Gali w dniu 7 października 2011 r.

Pula nagród:
15 000 PLN (dzięki wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza)

Organizator:
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (www.nck.org.pl)

Partner:
The One Minutes Foundation, Amsterdam (www.theoneminutes.org)

Wsparcie:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (www.woj-pomorskie.pl)
Urząd Miasta Gdańska (www.gdansk.pl)
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Cropp (www.cropp.com)
Trójmiejska Szkoła Fotografii (http://www.tsf.edu.pl/)

6. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej

Media:
Wrota Pomorza (http://www.pomorskie.eu/pl)
Trójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl)
Independent (www.independent.pl)
Stopklatka.pl (http://www.stopklatka.pl/)

Partnerzy pokazów 2011 (30 miast):
Kino Światowid (Elbląg), DKF Sztorm/ Regionalne Centrum Kultury (Kołobrzeg), Centrum Sztuki Filmowej (Katowice), Klubokawiarnia Meskalina (Poznań), Centrala Artystyczna (Koszalin), DKF Kogucik / Galeria Bielska BWA (Bielsko Biała), Kino Zamek (Szczecin), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (Olsztyn), Galeria Sztuki Współczesnej (Włocławek), Brzeskie Centrum Kultury (Brześć Kujawski), Kino 60 krzeseł (Gorzów Wlkp.), Wejherowskie Centrum Kultury (Wejherowo), Kino studenckie „Niebieski Kocyk” / Klub OD NOWA (Toruń), Klub Artystyczny 4 Róże dla Lucienne / Filmowa Góra (Zielona Góra), Kino Cytryna (Łódź), Ośrodek Pogranicze (Sejny), Wadowickie Centrum Kultury (Wadowice), Kino Studyjne Wrzos (Świecie), Kino Sfinks (Kraków), Kinoteatr Projekt/Centrum Kultury w Lublinie (Lublin), Świdnicki Ośrodek Kultury (Świdnica), Klub Vis a vis (Wrocław), Alkierz (Supraśl), Klub Powiększenie (Warszawa), Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki (Bielawa), I Liceum Ogólnokształcące (Kozienice), Klub Mózg (Bydgoszcz), Wojewódzki Dom Kultury (Rzeszów), Młodzieżowy Dom Kultury (Bolesławiec)

projekt: bang bang design | dev.: fry.li